Klocki drewniane z alfabetem – pomoc w nauce czytania
Klocki drewniane z alfabetem – pomoc w nauce czytania

 

Gdy dziecko rozpoczyna naukę czytania, warto je wesprzeć sprawdzonymi metodami doskonalenia tej umiejętności. Nie czekaj z tym do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. Naukę czytania dziecko może zacząć już dużo wcześniej. Nawet dwu, trzylatek może już zacząć interesować się alfabetem. Aby zaspokoić tę ciekawość, warto kupić drewniane klocki z literkami.

Młodsze dzieci mogą się nimi bawić jak zwykłymi klockami, układając jeden na drugim. Ale równocześnie oswajają się z kształtami liter znajdujących się na klockach i uczą się je rozróżniać. Starsze dzieci skorzystają z klocków do treningów układania wyrazów i zdań. 

 

Jak wybrać dobre klocki z alfabetem? 

To tak naprawdę niełatwe zadanie. Może Ci się wydawać, że klocki to klocki - jaka w tym filozofia. Ale prawda jest taka, że choć sklepy oferują dużo różnych klocków, nie wszystkie są godne polecenia. Zobacz niżej nasze rady, na co zwracać uwagę przy wyborze klocków z literkami.

  • Polski alfabet. Klocki powinny zawierać litery z naszymi znakami diakrytycznymi (Ą, Ę, Ó itp.). To niebywale ważne, by dziecko od początku nauki miało styczność z wszystkimi literami alfabetu, którego będzie się uczyć. Nie zadowalaj się ogólnym alfabetem łacińskim wypuszczonym na szeroki rynek bez refleksji o niuansach języków.
  • Przemyślany układ liter. Zwróć uwagę, ile liter ma zestaw. Czy literki się powtarzają w odpowiedniej liczbie umożliwiającej układanie dowolnych wyrazów? Jeden zestaw z 26 pojedynczymi literami alfabetu łacińskiego nie pomoże w nauce.
  • Czcionka. Niech Twoje dziecko od początku uczy się odpowiednich kształtów liter, a nie nierealnych, dezorientujących fontów.
  • Brak innych bodźców, które rozpraszają. Klocki, które faktycznie mają pomagać w opanowaniu umiejętności czytania nie powinny mieć dodatkowych malunków, fikuśnych ozdobników albo głośnych barw. Zabawka powinna być stonowana i estetyczna. Dziecko ma się skupić na literach, a nie na kropkach we wzorku, czy innym elemencie zabawki.
  • Jakość wykonania. To jest pewnie oczywiste. Ale na rynku jest tyle bubli, że aż dziw bierze. Szukaj zabawek wykonanych z trwałych materiałów, bez dodatkowych elementów, które mogą łatwo odpaść albo ulec zniszczeniu. Nie kieruj się najniższą ceną.
  • Materiał powinien być też bezpieczny i z naturalnych materiałów, bo to, co trzyma Twoje dziecko w dłoniach ma znaczenie. Wybieraj drewniane klocki, zamiast plastikowych.
  • Wspieraj polskie. Szukaj polskich producentów. Wspieranie lokalnych przedsiębiorców to zawsze dobry wybór!Sprawdź ofertę naszych klocków. Likocki postanowiliśmy wyprodukować, bo - niestety - w sklepach nie było nic, co spełniałoby nasze oczekiwania. Przykładamy dużą wagę do jakości projektu i wykonania każdego klocka. Klocki są niemalowane i nielakierowane. To znaczy, że nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Są bezpieczne, nawet jeśli dziecko weźmie klocki do buzi. Klocki nie mają żadnych dodatkowych kolorów, by zapewnić spokojną zabawę wolną od przebodźcowania i nadmiernych stymulacji. Naturalny materiał, naturalny kolor, wygodny kształt.

Likocki to świetna pomoc dydaktyczna. Nadają się do nauki i zabawy w ramach metody Montessori.

Nasze klocki pokazują, że nauka alfabetu może być przyjemna. Wystarczą do tego odpowiednie klocki.

Zobacz: https://woodenway.pl/pl/c/Z-literkami-Likocki/14

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl