Drewniane czy plastikowe? Jakie klocki dla dzieci?
Drewniane czy plastikowe? Jakie klocki dla dzieci?

Czy w czasach niemal nielimitowanego wyboru, gdzie sklepowe półki uginają się od zabawek prezentujących coraz to zmyślniejsze funkcje jest jeszcze miejsce na proste drewniane klocki? Czym wyróżniają się na tle całej rzeszy przedmiotów do zabawy? Czy mają jeszcze swoje miejsce w dziecięcym pokoju? 

Wiele razy przychodzi nam się zastanawiać, co kupić dziecku w prezencie. Jaka zabawka przyniesie pożytek w jego rozwoju, ale będzie na tyle atrakcyjna, że nie rzuci jej po pięciu minutach zabawy znudzone? Odpowiedź zawsze trafiona to: DREWNIANE KLOCKI. A oto dlaczego:

 

Drewniane zabawki są trwałe

To absolutnie największa ich zaleta. Są nie do zdarcia. Będą służyć na lata. Ba, na pokolenia! W sklepach znajdziemy masę kolorowych, migających, grających bubli, które szybko się psują albo przestają pełnić swoją funkcję gdy tylko zabraknie im baterii. Za to drewniane klocki będą z Wami niezależnie od wszystkiego. Bo naprawdę trudno jest je zepsuć.Klocki pobudzają dziecięcą wyobraźnię i kreatywność oraz ćwiczą motorykę

Nie ma dziecka, które nie lubiłoby klocków. Pod ścisłym okiem rodziców może się nimi bawić już maluszek. Dla średniaków i starszaków to pozycja wręcz obowiązkowa - budowanie wieży, piramid, zamków i pojazdów; składanie literek, poznawanie cyferek - lista zabaw i aktywności jest praktycznie nieskończona. Nic nie jest narzucone, forma zabawy zależy od dziecka. I w tym tkwi prawdziwe piękno klocków.

 

Są bezpieczne i ekologiczne

Nie zawierają drobnych elementów czy naklejek, które mogą stanowić zagrożenie dla młodszych dzieci. Zabawki produkowane ze sztucznych surowców, takich jak plastik, mogą być szkodliwe dla zdrowia. Drewniane zabawki - zwłaszcza te niemalowane - za to są naturalne. Można je poddać recyklingowi, ulegają biodegradacji (niebywale ważna cecha) przez co nie zagrażają środowisku. Takie klocki to również świetny punkt wyjścia do rozmów o ekologii i potrzebie chronienia naszej planety. Edukacja ekologiczna to nasz obowiązek jako rodziców czy opiekunów

Drewniane klocki, choć w obliczu przyrostu zabawek elektronicznych, grających, migających itd. z pozoru mogą wydawać się przeżytkiem, nadal odgrywają bardzo ważną rolę. Klocki z drewna powinno mieć każde dziecko. To swoiste must have wśród zabawek. Ich klasyczny, ponadczasowy charakter stanowi niezaprzeczalną przewagę nad tanim plastikiem.

 

Takimi wyjątkowymi drewnianymi klockami są Likocki. Ich dodatkową zaletą są umieszczone na nich literki. Te klocki są niezastąpioną pomocą przy nauce czytania i pisania. Układanie z nich wyrazów to nie tylko świetna zabawa, ale też edukacja. A już od dawna wiadomo, że nauka przez zabawę to najlepsza metoda rozwojowa! Likocki wytwarzane są z pasją i oddaniem, z najwyższą starannością o każdy szczegół. Likocki są:

  • naturalne, drewniane, nielakierowane;
  • wykonane z drewna bukowego;
  • bezpieczne
  • produkowane w Polsce;
  • doskonałej jakości
  • pomocne przy nauce czytania (zawierają zarówno polskie jaki i łacińskie literki)

 

Sprawdź: https://woodenway.pl/pl/c/Drewniane-klocki/34

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl