5 pomysłów na grę Memory
5 pomysłów na Memory

5 pomysłów na Memory

Grę Memory zna chyba każdy. Jak sama nazwa wskazuje jest to gra pamięciowa, i świetnie rozwija takie umiejętności jaki: spostrzegawczość, logiczne myślenie, koordynację, no i... pamięć. 

Standardowa rozgrywka polega na odszukiwaniu par tych samych obrazków, ale zestaw tych kartoników może posłużyć także jako baza do innych gier i zabaw. Zobaczcie sami:

 

   1. Łączenie w pary

To zabawa dla najmłodszych, która w zasadzie występuje niemal naturalnie, gdy próbujemy nauczyć ich zasad Memory. Dziecko szuka pary do skutku. Zatem dajmy im możliwość odszukania w stosie kafelków tego jednego, który jest identyczny do tego trzymanego w ręce. 

   

   2. Prawidłowa kolejność

Ułóż kilka obrazków w jednej linii i poproś dziecko, by kontynuowało sekwencję dokładając kolejne kafelki, w takiej kolejności jak oryginalna sekwencja. Zadaniem dziecka jest odwzorować układ układając swoje kafelki.  

 

    3. W szeregu

Ta gra jest podobna do poprzedniej, ale wprowadza utrudnienie. Ułóż kilka obrazków obok siebie i daj dziecku chwilę na zapamiętanie, po czym zakryj szereg, by odwzorowało go jedynie z pamięci. Prawdopodobnie ta gra jest przeznaczona już dla nieco starszych dzieci. 

 

    4. Znajdź

Rozłóżcie kafelki przed sobą i zacznij opisywać jeden z nich. Zadaniem dziecka jest odgadnąć, który opisujesz.

 

    5. Piotruś

Rozlosujcie kafelki pomiędzy graczy. Nie pokazujcie sobie wzajemnie swoich obrazków. Na początku rozgrywki każdy gracz powinien odłożyć na bok pary, które ma w ręku. W grze pozostają tylko kafelki, które swoich par jeszcze nie mają. 

Pierwszy gracz losuje jeden kafelek od rywala po lewej. Jeśli ma parę z obrazkiem ze swojego zestawu, powinien odłożyć ją na bok. Kolejny gracz losuje od następnego gracza. Ten, kto jako ostatni zostanie z kafelkami w ręku, przegrywa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl